Nieugięta Stal

23.08.2005 00:00
Krystian Papatanasiu z BKS-u Stal Bielsko dał się we znaki marklowiczanom.
W sobotę Polonia Marklowice uległa na własnym boisku drużynie BKS-u Stal Bielsko 1:3. Jedynego, honorowego gola dla polonistów zdobył Dariusz Halszka na trzy minuty przed końcem spotkania. Bramki dla gości padły po strzałach jednego zawodnika gości – Papatanasiu, który aż trzykrotnie umieszczał piłkę w siatce bramki gospodarzy (60,68,83 min). Polonia zagrała dobrze w pierwszej części, mecz praktycznie powinien się rozstrzygnąć w pierwszej połowie. Kolejno świetne okazje marnowali Pawelec, Halszka, Powiecko. Jak to w piłce bywa, niewykorzystane sytuacje się mszczą. BKS w drugiej połowie zdobyła aż trzy gole. Przy pierwszym i drugim golu nie popisał się sędzia, który nie zauważył spalonego i faulu na bramkarzu. Mecz był bardzo ostry, piłkarze się nie oszczędzali. Dwóch zawodników z Bielska zostało odwiezionych do szpitala z rozciętym łukiem brwiowym i skręconym kolanem.