Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Trzy razy Londyn

07.06.2005 00:00
Gimnazjaliści z Gołkowic i Czyżowic wrócili z Anglii. Wyprawę skautową już po raz trzeci zorganizował Harcerski Klub Podróżnika „Róża Wiatrów” z siedzibą w Mszanie.

W organizację wyjazdu włączyła się Komenda Śląskiej Chorągwi. Do Londynu wyjechało 21 uczniów z obu gimnazjów i 3 opiekunów. Przed trzema laty grupa turystów z powiatu wodzisławskiego odwiedziła Liverpool i Londyn, natomiast przez dwa kolejne lata przez kilka dni zwiedzali wyłącznie stolicę Anglii. Jak mówi Tadeusz Gwóźdź organizator wyprawy, młodzież miała okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Nie tylko  najważniejsze muzea, ale także obiekty sportowe i zabytki. Był również czas na naukę. Tak na przykład pod siedzibą brytyjskiego parlamentu grupa gimnazjalistów przeprowadziła wywiad z miejscowym policjantem. Zajęcia teoretyczne trwały codziennie dwie godziny, natomiast już po powrocie do bazy młodzież tworzyła gazetkę. Kolejna wyprawa do Londynu za rok, natomiast już w lipcu członkowie klubu wyjadą na trzy tygodnie do Holandii. Tym razem wyjazd będzie miał charakter rajdu rowerowego.

(raj)

Karolina Szczyrba z Czyżowic
"Polecam Londyn nocą, wygląda wspaniale. Często wyjeżdżam za granicę na przykład do Niemiec czy Czech, ale Anglia wyjątkowo mi się podoba. Duże wrażenie zrobiło na mnie muzeum Historii Naturalnej”.

Urszula Wydra z Czyżowic
„Często wyjeżdżam na wakacje, jednak pierwszy raz byłam w tak dużym mieście. Takiego tłumu na ulicach jeszcze nie widziałam. Na szczęście ogromny ruch rozładowuje metro, przydałoby się takie u nas w Polsce”.

  • Numer: 23 (280)
  • Data wydania: 07.06.05