Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Bracia w czołówce

24.05.2005 00:00
Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gimnastyce Sportowej w klasie I zawodnik Klubu Gimnastycznego Radlin Marcin Kaźmierczak wywalczył brązowy medal w skoku przez konia.
Czołowe lokaty zajmowali również jego klubowi koledzy. Mistrzostwa zostały rozegrane w Iławie, w klasie I startują zawodnicy w wieku do 18 lat. Marcin Kaźmierczak najlepiej wypadł w skoku przez konia, ale zajął też 5. miejsce w ćwiczeniach na koniu z łękami i 8. miejsce na poręczach. W wieloboju uplasował się na 15. pozycji. Jego brat Mariusz Kaźmierczak w wieloboju zajął 14. miejsce, był 5. w ćwiczeniach wolnych, 6 na koniu z łękami i 7. w ćwiczeniach na kółkach. Młodych gimnastyków KG Radlin do zawodów przygotował trener Aleh Davydov.