Poniedziałek, 20 maja 2024

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Piękny jest ten świat

10.05.2005 00:00
Natchnienie czerpię z piękna otaczającego świata. Myślę, że piękno jest w każdym człowieku – mówiła Wioletta Gaszka ze Świerklan, autorka obrazów prezentowanych na wystawie w Wiejskim Ośrodku Kultury i Rekreacji w Połomi. Wernisaż rozpoczął się od koncertu kwartetu saksofonowego „Four Brothers” (Czterej Bracia), któremu przewodniczył Michał Wojaczek, muzyk, a na co dzień dyrektor Domu Kultury w Chwałowicach. Zespół porwał publiczność kilkoma muzycznymi standardami i żartobliwym komentarzem. Gości przywitała Maria Małysz, dyrektor połomskiego WOKiR-u.
Wiola Gaszka mówiła o początkach swojej twórczości. Maluję odkąd pamiętam. Dzięki wsparciu moich rodziców mogłam ukończyć Liceum Plastyczne w Bielsku. Była to szkoła z internatem i dopiero dzisiaj doceniam odwagę moich rodziców, ze mnie posłali w taki świat. To dzięki nim i Panu Bogu zawsze mam farbę za paznokciami – dodała poetycko autorka obrazów. Pytana o inspirację, odpowiedziała, że czerpie ją po prostu z otaczającego ją świata. Nie maluję jednak, kiedy jestem smutna, żeby nie utrwalać tej smutnej energii na obrazach. Wszystkie te prace, które tutaj widzicie, powstały w chwilach prawdziwej radości i szczęścia – dodała Wiola Gaszka. Na obrazach pojawiają się motywy aniołów, wizje z pogranicza snu i jawy, ptaków, dzieci i roślin.

Autorka wystawy jest absolwentką wychowania plastycznego w Instytucie Sztuki, filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Pracuje w Domu Kultury w Chwałowicach.

Iza Salamon
  • Numer: 19 (276)
  • Data wydania: 10.05.05