Poniedziałek, 20 maja 2024

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Triumf Czarnych

26.04.2005 00:00
W sobotę drużyna Czarnych Gorzyce wygrała z Naprzodem Czyżowice w meczu derbowym 1:0.
Różnie układają się losy grających w meczu, o czym przekonali się kibice Naprzodu Czyżowice oraz Czarnych Gorzyce. W sobotę na czyżowickim boisku został rozegrany mecz derbowy dwóch drużyn z tej samej gminy. Oba zespoły włożyły duszę i serce w grę, starając się pokazać z jak najlepszej strony. Początkowo gra toczyła się w środku pola i widoczna była przewaga Naprzodu. Gorzyczanie ograniczali się do obrony swojej bramki i nielicznych kontr. Ciekawostką spotkania był fakt że po stronie czyżowiczan wystąpił jako zawodnik Wiesław Herda – do niedawna trener Czarnych Gorzyce. Tym razem wystąpił jako przeciwnik. W tej samej sytuacji znalazł się Robert Lapczyk, wypożyczony z gorzyckiego klubu do Czyżowic. W drugiej połowie przewagę osiągnęli Czarni, którzy raz po raz przypuszczali atak na bramkę gospodarzy. Autorami kilku groźnych akcji byli Dominik Zganiacz, Tomasz Glenc, Dawid Skrzyszowski oraz Dariusz Błaszczok, któremu w 60 minucie spotkania udało się pokonać bramkarza Naprzodu. W zespole z Czyżowic dwie groźne akcje stworzył Kaczorek, któremu jednak zabrakło szczęścia. W końcówce meczu na murawę wbiegł Piotr Macura z zespołu Czarnych. Piłkarz ten miał szansę stać się bohaterem spotkania, gdyż w tak krótkim czasie aż dwa razy poważnie zagroził bramce przeciwnika. Zacięta walka toczyła się do końca spotkania. Punkty w meczu derbowym zgarnęli kolejny raz z rzędu Czarni Gorzyce.