Poniedziałek, 20 maja 2024

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Mistrzowie Śląsk

26.04.2005 00:00
Młodzi zawodnicy Klubu Gimnastycznego Radlin świetnie spisali się podczas Mistrzostw Śląska, które zostały rozegrane w Katowicach. Radlińscy gimnastycy wywalczyli na tych zawodach aż osiem medali.
W klasie II (do 15 lat) trzy złote krążki zdobył Konrad Kasprzyk. Odniósł on zwycięstwo w wieloboju, ćwiczeniach dowolnych oraz koniu z łękami. W tej samej kategorii Artur Drzeniek zwyciężył na kółkach i w skoku oraz zajął 2. miejsce w wieloboju, Jakub Grela był najlepszy na drążku a Patryk Skupień zajął 3. miejsce na tym przyrządzie. W klasie III (do 13 lat) Damian Kempny odniósł zwycięstwo na drążku oraz wywalczył dwa srebrne medale – w wieloboju i ćwiczeniach dowolnych. Janusz Drzeniek zajął drugie miejsce na kółkach i był dwukrotnie trzeci - w wieloboju i na koniu z łękami. Arkadiusz Cieślok zdobył dwa złote medale – w skoku i na drążku a Błażej Rduch był dwukrotnie trzeci – w skoku i na koniu z łękami. Zawodnicy trenują pod okiem trenera Aleha Dawydowa.

Radlińscy gimnastycy podczas eliminacji do Olimpiady Młodzieży, które odbyły się w Nysie, wywalczyli awans do finału, który odbędzie się na początku maja w Białej Podlaskiej. W klasie III 8. miejsce zajął Janusz Drzeniek, 21. Damian Kempny, 22. Arkadiusz Cieślok a 31. Błażej Rduch. W klasie II 8. pozycję wywalczył Artur Drzeniek a 12. Konrad Kasprzyk.