Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Wiosenne pływanie

19.04.2005 00:00
W Pałacu Młodzieży w Katowicach rozegrany został pływacki Puchar Wiosny, w którym wzięła udział ekipa Górnika Radlin. Zawodnicy z Radlina choć byli młodsi od swoich rywali osiągnęli bardzo dobre wyniki. Świetnie spisali się zwłaszcza na dystansie 100 m stylem klasycznym.
 Zwyciężył Dawid Klecha, trzecie miejsce zajął Bogusław Kania a piąte Bartłomiej Świerczek. Były to bardzo udane zawody zwłaszcza dla Bogusława Kani, który wygrał na 100 m zmiennym i był czwarty na 50 m dowolnym. Każdy jego start to nowy rekord życiowy.

Wszyscy ci zawodnicy są uczniami Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Teraz przed nimi czas ciężkiej pracy przygotowań do Letnich Mistrzostw Polski, które odbędą się w lipcu. W najbliższym czasie radlińscy pływacy wystąpią w Mistrzostwach Polski Szkół Sportowych w Raciborzu, wezmą też udział w cyklu Grand Prix