Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Walczą o finał

11.01.2005 00:00
Młode siatkarki MKS Wodzisław bardzo dobrze spisały się w pierwszym z trzech turniejów pół-finału Mistrzostw Śląska, który został rozegrany w sali Gimnazjum nr 3. Podopieczne Mariusza Lechowicza pokonały bardzo silny zespół UKS Bytom 2:0 wygrywając kolejno w setach wysoko 25:14 i 25:17.
W drugim meczu przegrały 2:0 z MCKiS Jaworzno -pretendentem do gry w finale Mistrzostw Polski Młodziczek. Niewiele brakowało, by wodzisławiankom udało się doprowadzić do tie-breaka, po wspaniałej walce w drugim secie uległy rywalkom z Jaworzna na przewagi 24:26.

Wyniki te dobrze rokują przed dwoma kolejnymi turniejami, po których wyłoni się czwórka najlepszych spośród 31 drużyn w województwie śląskim - mówi trener Mariusz Lechowicz. Zespół zagrał bardzo dobrze oba mecze, jesteśmy pełni nadziei, że awansujemy do grona czterech najlepszych drużyn na Śląsku i będziemy walczyć o prawo gry w finałach Mistrzostw Polski. Zespół MKS-u występował w składzie: Justyna Selwa (kapitan), Judyta Ogerman, Sylwia Markiewicz, Marzena Garbacz, Karolina Mrówka, Sylwia Mrózek, Aleksandra Matusik, Katarzyna Bornikowska, Monika Cieślach.