Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Czarno-biała pasja

11.01.2005 00:00
Entuzjaści królewskiej gry z Rydułtów próbowali ostatnio swoich sił w kilku rywalizacjach na poziomie swojego miasta i regionu.
Zawodnicy koła szachowego działającego w rydułtowskim Ognisku Pracy Pozaszkolnej przy ulicy Mickiewicza 5 startowali w I Szachowych Mistrzostwach Rydułtów Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Młodzi mieszkańcy miasta toczyli zmagania o tytuły mistrzów miasta. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Marcin Oleś (Gimnazjum nr2), Anna Kocoń (Gimnazjum nr1) i Sławomir Górnik (SP 2).

Tak więc ostatecznie mistrzem Rydułtów wśród chłopców, uczniów gimnazjów został Marcin Oleś. Drugie miejsce zajął Ireneusz Górnik a trzeci był Przemysław Kolanko. Tytuł mistrzyni  Rydułtów została Anna Kocoń, wyprzedzając Ewę Bobrowską i Patrycję Mazur. Mistrzem miasta wśród uczniów szkół podstawowych został Sławomir Górnik. Drugie miejsce zajął Marcin Kudla, a trzeci, dzięki lepszym punktom pomocniczym, był Bartosz Piątek. Ponadto siedmiu szachistów rydułtowskiego koła uczestniczyło w XXII Międzynarodowym Festiwalu Szachowym Rybnik 2004. Najwięcej punktów  w rydułtowskiej grupie zdobył Adam Korbel - 3,5. Po 3 punkty wywalczyli: Marcin Oleś i Anna Kocoń. Ewa Bobrowska, Sławomir Górnik, Andrzej Schirmeisen i Przemysław Procek uzyskali po 2 punkty.

Obecnie rydułtowskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza dzieci i młodzież z Rydułtów na Towarzyski Turniej Szachowy. Zawody organizowane są 24 stycznia o godzinie 16.00, w sali Domu Orkiestry przy ulicy Mickiewicza 15.