Mityng z sukcesami

09.11.2004 00:00
Duży sukces odniosła ekipa pływaków Górnika Radlin podczas Międzynarodowego Mityngu Pływackiego w Katowicach. Podczas zawodów, które stały na wysokim poziomie radlinianie uzyskali dobre wyniki i zdobyli wiele medali. W Katowicach wystartowało ponad 350 zawodniczek i zawodników w trzech kategoriach wiekowych.
W radlińskiej ekipie bardzo dobrze spisał się Wojciech Szulc - absolwent ZSS w Radlinie, obecnie student I roku Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Raciborzu, który okazał się najlepszym kraulistą zawodów, został on również najlepszym zawodnikiem mityngu. Równie dobrze wypadł Dawid Klecha. Mimo, że był rok młodszy od konkurentów okazał się niepokonany w stylu klasycznym a za wyniki na 100 i 200 metrów tym stylem wybrany został najlepszym zawodnikiem w kategorii najmłodszej. W stylu grzbietowym niepokonana okazała się Beata Kulińska, zawodniczka Górnika Radlin obecnie uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. A oto wyniki tych zawodów: Wojciech Szulc - 1. miejsce na 50, 100 i 200 m stylem dowolnym; Dawid Klecha - 1. miejsce na 50, 100 i 200  klasycznym; Beata Kulińska - 1. miejsce na 50 m, 100 i 200 m grzbietowym, 2. miejsce na 100 m dowolnym; Bogusław Kania - 1. miejsce na 100 m zmiennym, 2. miejsce na 50 i 100 m motylkiem, 3. miejsce na 100 m grzbietowym; Małgorzata Otworowska - 2. miejsce na 200 m zmiennym, 3. miejsce na 100 m zmiennym i 100 m klasycznym; Bartłomiej Świerczek - 2. miejsce na 200 m  klasycznym. Najbardziej nielubiane przez sportowców 4. miejsca tuż za podium zajęły Hanna Stacha na 100 m. grzbietowym oraz Magda Sosna na 100 m klasycznym. Wszyscy zawodnicy to uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie a ich trenerami są Maciej Rojowski, Jacek Kuliński i Tomasz Buchta.