Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Gazeta w małym palcu

02.11.2004 00:00
Gimnazjum w Gołkowicach jest pierwszą szkołą, którą odwiedziliśmy w ramach cotygodniowych spotkań naszego dziennikarza z młodzieżą. Oprócz przedstawienia kulisów tego zawodu oraz głównych zasad pozyskiwania informacji, uczniowie mogli także dowiedzieć się, jak w praktyce powstaje gazeta. Swego rodzaju warsztaty podzielono na trzy zasadnicze części. W pierwszej uczennice przeprowadziły wywiad z redaktorem naczelnym Nowin Wodzisławskich. W drugiej on sam przedstawił szczegóły swojej pracy. Na zakończenie tradycyjnie pojawiły się pytania. Od tych dotyczących najciekawszych tematów, publikowanych na łamach Nowin Wodzisławskich po zapytania o główne zasady dziennikarskiego rzemiosła. (raj, amk)
Dawid Karliczek
Po przedstawieniu nam gazety oraz pracy dziennikarzy wiem więcej na temat powstawania samych tekstów. Zawsze myślałem, że dziennikarz ma dużo więcej czasu na napisanie tekstu. Żebym sam pisał, musiałbym się mocno podszkolić. Jednak chyba pozostanę przy zainteresowaniach budowlanych.
 
Ania Wija - dziennikarka szkolnej gazetki
Przed rozmową z dziennikarzem miałam podobną opinię na temat pracy w redakcji. Dotarło jednak do mnie, że to niełatwa praca, trzeba szybko działać. Odpowiada mi pisanie na temat kultury i sztuki - tym się interesuję. Do tej pory z Nowinami Wodzisławskimi miałam rzadki kontakt.

Ola Woryna - dziennikarka gazetki szkolnej
Do gazetki zgłosiłam się po tym jak pani nauczycielka ogłosiła nabór. Dziennikarstwo to bardzo ciekawe zajęcie. Podczas pracy jest częsty kontakt z ludźmi. Interesuje mnie nie tylko pisanie, ale także dziennikarstwo ra-diowe i telewizyjne. Nowiny Wodzisławskie czytam dość często. 
  • Numer: 45 (249)
  • Data wydania: 02.11.04