Dziewczęta rozpoczęły rozgrywki

05.10.2004 00:00
Młode siatkarki MKS Wodzisław Śl. udanym występem rozpoczęły rozgrywki piłki siatkowej w kategorii młodziczek. W pierwszym turnieju podejmowały w Wodzisławiu drużyny MOSiR II Tychy oraz UKS Spartakus Zabrze.
Wodzisławianki wygrały oba mecze, rywalki otrzymały bardzo surową lekcję siatkówki. W pierwszym pojedynku MKS Wodzisław Śl. pokonał w bardzo wysokim stosunku małych punktów UKS Spartakus Zabrze 2:0 - w setach 25:8 i 25:18. Również w drugim meczu z Tychami młodziczki z Wodzisławia odniosły miażdżące zwycięstwo 2:0 - w setach 25:4 i 25:18. Zespół MKS-u występowały w składzie: Justyna Selwa - kapitan, Judyta Ogerman, Karolina Mrówka, Sylwia Markiewicz, Marzena Garbacz, Aleksandra Matusik, Katarzyna Bornikowska, Małgorzata Wojtaś, Adriana Strzelec.

Jestem zadowolony z wyników obu meczy, ale to dopiero początek rozgrywek - mówi trener Mariusz Lechowicz. Droga do finałów jest bardzo długa i staną na niej zespoły na pewno silniejsze od naszych pierwszych rywalek. Przygotowaliśmy się do rozgrywek solidnie i wierzę, że nasza praca będzie owocowała również w dalszych etapach rozgrywek. Judyta Ogerman, jedna z czołowych zawodniczek jest w kadrze wojewódzkiej przygotowującej się do Turnieju Nadziei Olimpijskich, liczymy również na jej dobre występy w kadrze. Ich starsze koleżanki z MKS Eltomont Wodzisław rozpoczynają już rozgrywki o mistrzostwo II ligi. Pierwszy mecz rozegrają w najbliższą sobotę 9 października o godzinie 18.00 w Hali Sportowej w Gorzyczkach.