Dobry początek

05.10.2004 00:00
Mimo kłopotów związanych z bazą sportową udanie rozpoczęli sezon młodzi pływacy Górnika Radlin. Podczas zawodów z cyklu Ligi Klubów Śląskich 13-latków, które odbyły się w Siemianowicach radlinianie kilkakrotnie zajmowali miejsca na podium.
Dwukrotnie zwycięstwo odniósł Dawid Klecha, który był bezkonkurencyjny na 50 m stylem motylkowym oraz 200 m klasycznym. Hanna Stacha zajęła 3. miejsce na 200 m grzbietowym, a Jakub Czarnota był czwarty na 200 m klasycznym. Na trzeciej pozycji uplasowała się sztafeta chłopców 4 x 100 m dowolnym w składzie: Dawid Klecha, Paweł Gruszka, Jakub Czarnota i Mateusz Krzyszczuk. Na czwartym miejscu zakończyły rywalizację dziewczęta w składzie: Hanna Stacha, Dominika Zych, Dorota Mielimonka i Magda Sosna. Właśnie Magda była cichą bohaterką ekipy z Radlina, zajęła 5. miejsce na 100 m stylem zmiennym po czym zaraz stanęła na słupku i zajęła 4. miejsce na 200 m klasycznym i po chwili wyprowadziła na ostatniej zmianie sztafetę z 6. na 4. miejsce. Wszyscy są uczniami I klasy gimnazjum Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Pierwszy start moich podopiecznych można uznać za bardzo udany - mówi trener Tomasz Buchta. Dla części z nich był to pierwszy start na imprezie tej rangi. Podczas remontu Domu Sportu władze miasta zapewniły młodym pływakom możliwość trenowania w dobrych warunkach na pływalni na Wilchwach.

Po trzech rundach Ligi Klubów Śląskich Dawid Klecha z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce indywidualnie. Również drużynowo pływacy z Radlina są na pierwszym miejscu wraz z Victorią Racibórz - do zakończenia rywalizacji pozostała runda finałowa.