Brąz szpadzistek

05.10.2004 00:00
Sukcesem zakończył się start szpadzistek Górnika Radlin w Drużynowe Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu. Radlinianki zdobyły tam brązowy medal.
Drużyna w składzie: Dominika Mosler, Martyna Szymańska, Małgorzata Nowak i Klaudia Lis w pierwszym meczu rozgromiły Kolejarza Łódź w stosunku 45:10. W rywalizacji o wejście do strefy medalowej pokonały drużynę Pałacu Młodzieży Tarnów 45:30. W walce o finał musiały uznać wyższość UKS Zagłoba Warszawa ulegając nieznacznie 45:43. W meczu o brązowy medal pokonały drugą drużynę UKS Zagłoba Warszawa w stosunku 45:35. Jest to szósty medal Mistrzostw Polski zdobyty przez szermierzy Górnika Radlin w bieżącym roku.

Bardzo dobrze na Mistrzostwach tych zaprezentował się zespół szpadzistów. Drużyna występująca w składzie: Roman Mężyk, Paweł Blanik, Waldemar Dudkiewicz i Sławomir Kowalski wywalczyła 4. miejsce, pozostawiając w pokonanym polu tak renomowane kluby jak Legia Warszawa, AZS Wrocław czy też KKS Kraków. W turnieju tym wystartowały łącznie 34 drużyny z całej Polski. Wszyscy zawodnicy walczący w radlińskich drużynach to uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie, a trenerami ich są Krzysztof Urbański, Bolesław Mika i Andrzej Mnich.