Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Z maską w obiektywie

05.10.2004 00:00
Marian Miełek z Marklowic ponownie został zwycięzcą konkursu fotograficznego „Radlin w obiektywie” zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury.
Pierwszą nagrodę zdobył on też rok temu. W drugiej edycji konkursu wzięło udział 13 autorów, którzy nadesłali 49 prac. Tym razem tematem był „Człowiek, rodzina”. Jury w składzie: Henryk Stiel, Judyta Mucha i Jadwiga Pietrek, pierwszą nagrodę przyznało ubiegłorocznemu zwycięzcy Marianowi Miełkowi za pracę „Człowiek w masce”. Drugą nagrodę otrzymał Mieczysław Peterek  za pracę „Garncarz”, a trzecią Jacek Hajduga za pracę „Dzieci”. Wyróżnieni zostali Adam Kała i Monika Miełek.
 
Wybrałem pięć zdjęć, które zgłosiłem do konkursu, ale stwierdziłem, że jedynie „Człowiek w masce” może wygrać - mówi Marian Miełek. Moje przewidywania się sprawdziły. Konkurencja była ostra, na konkurs nadesłano wiele dobrych zdjęć. Przez ostatni rok odniosłem wiele sukcesów, w każdym konkursie, w którym startowałem otrzymywałem nagrody. Fotografuję bez przerwy, żeby wybrać coś na konkurs, trzeba mieć w zbiorach wiele fotografii.

(jak)
  • Numer: 41 (245)
  • Data wydania: 05.10.04