Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Karty w Herkulesie

21.09.2004 00:00
Sześćdziesięciu trzech „szkaciorzy” uczestniczyło w piątym Turnieju Skata, zorganizowanym z okazji XII Dni Rydułtów.
Zawody te są na stałe wpisane w kalendarium miejskiej imprezy.  Gracze zebrali się w rydułtowskim Skat Clubie Herkules, rozegrano trzy serie po 36 rozdań. Pierwszą serię wygrał wynikiem 1327 pkt. Marian Mrozek z LKS Górki Śląskie. W drugiej serii zwyciężył rezultatem 1236 pkt. Kazimierz Wróblewski z SC Strażak z Radlina-Głożyn. Ostatnią serię wygrał wynikiem 1412 pkt. Sławomir Matynia z LKS Pawłów. Puchar Burmistrza zdobył w tym turnieju Marian Mrozek, który zgromadził w sumie 3108 pkt. W końcowej tabeli, na drugim i na trzecim  miejscu był wspomniany już szkaciorz, Wacław Wróblewski. Na czwartej pozycji znalazł się Bolesław Węglorz z KS-u Emeryt z Kobyli. Piąte miejsce wywalczył Rudolf Michna, niezrzeszony zawodnik z Rydułtów. Tuż za nim uplasował się Erwin Menżyk z rydułtowskiego SC Herkules, a siódme miejsce zdobył Eugeniusz Zdechlikiewicz z LKS-u Unia Turza Śląska. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również kolejno: Wiesław Duda, niezrzeszony gracz z Rydułtów, Sławomir Matynia z LKS-u Pawłów oraz Tadeusz Wojaczek, reprezentant SC Radlin'95.

Turniej odwiedzili również Alfred Sikora - burmistrz oraz jego zastępca Henryk Niesporek, który zaprosił wszystkich na dalszą część imprez towarzyszących Dniom Rydułtów.