Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Ekologicznie, proszę

21.09.2004 00:00
Pod takim hasłem został zorganizowany w Radlinie happenig związany z tegoroczną akcją „Sprzątania świata”. Podczas tej imprezy ogłoszony został gminny program systematyczny zbiórki zużytych baterii.
Uczniowie radlińskich szkół zgromadzili się na placu obok MOK - „Pod wierzbą”. Wraz z Piotrem Cybułką, liderem zespołu „Poziom 600” młodzież śpiewała ekologiczne piosenki i recytowała wiersze o tej tematyce. Przeprowadzony został konkurs segregacji surowców wtórnych. Zwyciężyli reprezentanci G1, którzy jako jedyni wykonali zadanie bezbłędnie - nie wrzucili do segregacyjnego worka brudnego słoika po majonezie oraz kartonu po mleku. Szkoły uczestniczące w konkursie otrzymały jako nagrody drzewka do posadzenia w szkolnych obejściach. Na zakończenie odśpiewano piosenkę Piotra Cybułki „Jeden mamy świat”, która jest nieoficjalnym hymnem akcji „Sprzątania świata”.
 
Od tego happeningu w Radlinie rozpoczęto zbiórkę zużytych baterii - mówi Piotr Cybułka. Pomysł, który zgłosiłem został zaakceptowany przez władze miasta. Nawiązałem kontakt z organizacją REBA, która zajmuje się odzyskiem i recyclingiem baterii. Przygotowane zostały umowy z Urzędem Miasta a po ich podpisaniu w Radlinie pojawią się specjalne pojemniki do zbiórki starych baterii i przeprowadzona zostanie akcja informacyjna.

(jak)
  • Numer: 39 (243)
  • Data wydania: 21.09.04