Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Polonia liderem!

24.08.2004 00:00
Kibice, którzy w sobotę przybyli na marklowicki stadion, zobaczyli chyba najlepszy mecz Polonii w czwartej lidze. Marklowiczanie wygrali 2:1. Pokazali widowiskowy futbol.
W trzeciej kolejce drużyna marklowickiej Polonii podejmowała przed własną publicznością ekipę Koszarowy Żywiec. Mecz odbył się w minioną sobotę. Obie drużyny w tym spotkaniu pokazały dobry futbol, kibice mogli oglądać ciekawe i pasjonujące widowisko. Na trybunach zasiadło około trzystu widzów. Bohaterami meczu byli Michał Skupień i Marek Powiecko, strzelcy barmek.

Już na początku spotkania groźnie dla Koszarowy główkował Staniek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Następny rzut rożny wykorzystał Marek Powiecko, który dośrodkował, a akcję zamknął  Michał Skupień pakując piłkę do siatki przeciwników. Koszarawa próbowała od razu odrobić straty, ale poloniści dzielnie się bronili. Dopiero tuż przed samym końcem pierwszej połowy padła wyrównująca bramka dla Żywca.

W drugiej odsłonie poloniści raz po raz groźnie atakowali. Niewiele do zdobycia bramki brakowało Halszce. Groźnie, chociaż nieskutecznie, strzelali także Sobol i Kuczmaszewski. W 66 minucie sędzia podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym gości. Staniek podał piłkę do Powiecki, a ten popisał się plasowanym strzałem w długi róg i Polonia znów prowadziła. Chwilę później goście przeprowadzili groźny kontratak, raz po raz strzelając na bramkę Miki. Jeden z takich strzałów obronił Drobny, który w ostatniej chwili wybił dobitkę z pustej bramki efektownym wślizgiem. W 83 minucie na pozycję sam na sam wyszedł Mańka. Został jednak faulowany przez bramkarza. Sędzia bez wahania pokazał golkiperowi Koszarawy czerwony kartonik. Do wolnego podszedł Staniek, a jego strzał z wielkim trudem obronił rezerwowy bramkarz drużyny z Żywca. W ostatnich minutach poloniści kontrolowali  sytuację, dobrze spisywała się obrona. To już drugi wygrany mecz Polonii w tym sezonie, który pozwolił jej zająć pierwsze miejsce w tabeli czwartej ligi.

Polonia Marklowice: Mika - Drobny, Staniek, Michał Skupień - Kuczmaszewski , Sobol (78 Mańka), Brzoska (65 Maciej Skupień) , Powiecko, Owczarek - Halszka, Pawelec (89 Brachman). Trener: Leszek Powiecko.
Koszarawa Żywiec: Nowak (83) - Pindel, Zak, Kołodziej, Augustyniak - Matras, Kolisz, Wramba, Kuś - Gadomski, Dzierżęga. Trener: Marek Piotrowicz.