Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Podwójne zwycięstwo lidera

05.11.2003 00:00
Koszykarze „Odry” Wodzisław (juniorzy) odnieśli dwa zwycięstwa w wyjazdowych meczach. W pierwszym meczu wodzisławianie pokonali wysoko, drużynę z MKKS Zagłębie Sosnowiec 76:53 (23:9), (18:22), (10:12), (25:10). Każdy mecz wyjazdowy jest trudny, o czym mogą świadczyć dwie przegrane kwarty przez naszą drużynę - powiedział po meczu Marek Malik, trener „Odry” Wodzisław.
Jednak kwarta pierwsza i czwarta należała do nich i ostatecznie juniorzy z Wodzisławia wywieźli komplet punktów. Druga drużyna, z którą spotkali się podopieczni M. Malika okazała się bardziej wymagającą. Tego jednak się spodziewaliśmy, spotkania derbowe z MKKS Rybnik, zawsze dostarczają dużo emocji. Mecz był bardzo wyrównany - wyjaśnia M. Malik. O wyrównanej grze może również świadczyć wynik 84:82 na korzyść Wodzisławia. Wodzisławianie zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w drugiej połowie wygrywając kwarty (21:18) i (29:28). Pierwszą i drugą kwartę przegrali (18:17). W meczu punktowali: Jasiński 34, Szarek 17, Kozielski 13, Leszczyński 13, Anduła 6, Malik 1, Dziak 0. Na zwycięstwo zapracowała cała drużyna jednak zawodnikami wyróżniającymi się byli: kapitan drużyny Jasiński i Kozielski, który miał bardzo dobre statystyki. W całym meczu zaliczył 22 zbiórki i 7 „czap” (blok w obronie). Skuteczność w grze Kozielskiego wyniosła 55%, a za rzuty osobiste 69%. Kolejny mecz wodzisławianie zagrają przed swoją publicznością 29 października o godz. 18.00 z drużyną MOSiR Żory.