Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Równi sobie

15.10.2003 00:00
Do ostatniego meczu koszykarze „Odry” Wodzisław (juniorzy), przygotowali się bardzo starannie. Wielką niespodzianką była wyjazdowa porażka w Gliwicach, gdzie ulegli tamtejszej drużynie 59:69.
Przed swoją publicznością nie chcieli popełnić takiej wpadki. Na własnym parkiecie podejmowali dotychczasowego lidera drużynę chorzowskiego Alstoma. Od tego meczu zależało jak ułoży się klasyfikacja w tabeli. Pierwszą kwartę zagrali naprawdę skupieni i zaangażowani wygrywając ją 31:16. Dzięki tak wysokiej wygranej, koszykarze z Wodzisławia po dwóch kolejnych przegranych kwartach (25-26 i 29-31), nadal mieli wielką przewagę nad przeciwnikiem. Tak zaciętego i wyrównanego meczu dawno kibice nie oglądali. Nie zabrakło również przewinień, które ze strony wodzisławskiej drużyny okazały się na tyle niekorzystne, że czwartą kwartę i mecz skończyło dwóch zawodników (Malik i Tomczak). Koszykarze „Odry” kwartę jednak wygrali 33-30 oraz cały mecz 118:103. Punkty zdobywali: 30 Szarek, 22 Jasiński, 15 Dziak, 14 Anduła, 13 Kozielski, 9 Malik, 9 Leszczyński, 6 Tomczak. Nie zagrał Zajączkiewicz, który w meczu z Gliwicami został kontuzjowany.