Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Awans w Brzasku

04.06.2003 00:00
Janina Woźnica została wybrana do zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Klubów Abstynenckich.
Do Klubu Abstynenckiego „Brzask” zjechały całe tłumy abstynentów. Tym razem w Rydułtowach odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze Regionalnego Stowarzyszenia Klubów Abstynenckich. Historia klubów abstynenckich liczy już 40 lat - przypomniał Jerzy Rutkowski, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Klubu Abstynentów w poprzedniej kadencji. Obecnie na Śląsku działa 50 klubów abstynenckich, z tego 28 jest zrzeszonych w Regionalnym Związku, który został powołany siedem lat temu. Zadaniem wszystkich tych klubów jest pomagać osobom uzależnionym od alkoholu oraz ich rodzinom. Same kluby jednak także potrzebują wsparcia. Ich członkowie dzielą się doświadczeniami, podpowiadają sobie nawzajem różne pomysły na temat jak szerzyć ideę życia w trzeźwości, a także jak działać, aby klub w danym mieście mógł dobrze prosperować.

Najważniejszym punktem programu ostatniego spotkania był wybór nowych władz Regionalnego Stowarzyszenia Klubów Abstynenckich. Wybór nie był prosty. Prezesem został Władysław Gorgosz z Sosnowca, a jednym z siedmiu członków zarządu została Janina Woźnica, prezes Klubu Abstynentów „Brzask”, który w Rydułtowach działa już od trzech lat. Ten wybór to dla mnie wyróżnienie. Wiem, że będę miała także nowe obowiązki, ale to mnie nie przeraża. Chcę dowiedzieć się jak najwięcej, by usprawnić działanie naszego rydułtowskiego klubu - mówi J. Woźnica.

(bmp)
  • Numer: 23 (175)
  • Data wydania: 04.06.03