imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

Bieg tygrysów

14.05.2003 00:00
Grupa sportowców z Gorzyc awansowała do zawodów ogólnopolskich.

Grupa sportowców z WOLO i ZOL w Gorzycach wzięła udział 8 maja w VI Regionalnym Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Tychach. Gorzycki Ośrodek reprezentowali: Damian Sładkowski, Mariusz Grzechca, Mariusz Dylewski, Piotr Bugla, Piotr Przewoźny i Eugeniusz Mandrysz. Po przeprowadzonych eliminacjach, na podstawie wyników utworzono grupy startowe. W biegach na 1000 m D. Sładkowski zajął II miejsce w 8 biegu, M. Grzechca III miejsce w 9 biegu, a M. Dylewski II miejsce w 12 biegu. Na dystansie na 600 m zawodnicy z Gorzyc startowali w piątym biegu i zajęli wszystkie miejsca na podium. I - Piotr Przewoźny, II - Eugeniusz Mandrysz, a III - Piotr Bugla. „Tygrysy” z Gorzyc zakwalifikowały się do zawodów ogólnopolskich.

Sportowcy z Gorzyc wystartowali także w II Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Rudzie Śląskiej, gdzie zajęli III miejsce i przywieźli brązowy medal.