Wtorek, 18 czerwca 2024

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Przepustka do Marklowic

14.05.2003 00:00
Zbigniew Głowacki jest nowym Komendantem Powiatowym Policji. Na tym stanowisku zastąpił Romana Wistubę.
Swoją funkcję pełni od 1 Maja. Ma za sobą dziewiętnastoletnie doświadczenie pracy w Policji. Po ukończeniu Szkoły Oficerskiej, w 1989 r. został zastępcą naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Rybniku. Z tego stanowiska został oddelegowany do pracy w Czerwionce - Leszczynach gdzie przez 3 lata pełnił funkcję komendanta. To był duży komisariat miejsko - gminny, to właśnie tam zdobyłem niezbędne doświadczenie w kierowaniu dużym zespołem ludzkim - podkreśla Z. Głowacki. Kolejnym miejscem pracy, a zarazem ostatnim przed pojawieniem się w Wodzisławiu, była Komenda Policji w Żorach, gdzie pracował przez ostatnie 5 lat. Tutaj jako komendant, przy współpracy z lokalnymi samorządowcami, stworzył pierwszą w Polsce służbę kontraktową zastępującą miejskich strażników. Jak mówi, za pieniądze samorządu udało się utworzyć 9 dodatkowych etatów. Od tego czasu policjanci o znacznie większych kompetencjach niż strażnicy częściej pojawiają się na terenie poszczególnych dzielnic. Za spore osiągnięcie Zbigniew Głowacki uznaje również pojawienie się w Żorach monitoringu, który usprawnił prace policji i zmniejszył zagrożenie w wielu miejscach miasta. Nie ukrywa również, że to za jego kadencji w komendzie pojawił się nowoczesny sprzęt komputerowy. Zapytany przez nas o plany co do wodzisławskiej komendy zapewnia, że będzie realizował opracowany już wcześniej plan działania. Sporządza się go na początku roku w oparciu o ubiegłoroczne dane. Jestem tutaj aby to kontynuować - dodaje. Z. Głowacki jest żonaty i ma dziewiętnastoletniego syna. Obecnie mieszka w Rybniku, jednak już niebawem zamierza przenieść się do Marklowic. Mam co do tej gminy ciekawe wspomnienia. Pamiętam jak przed laty wjeżdżając do niej wręczono mi kartę wstępu. Był to jeden z punktów programu realizowanego przez Marklowice w ramach konkursu na „Złotą Miejscowość” Radia Katowice - wspomina nowy komendant.

(raj)
  • Numer: 20 (172)
  • Data wydania: 14.05.03