Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Coś w nim drzemie

12.03.2003 00:00
Ma dopiero 13 lat, a jego ilustracja znalazła się już w antologii „Góry moje góry”.
Kamil Macionczyk został laurea-tem konkursu ogłoszonego przez Bibliotekę Śląską na ilustrację do antologii dziecięcej „Góry moje góry”. Ten młody chłopiec jest uczestnikiem warsztatów plastycznych prowadzonych przez Franciszka Niecia w Miejskiej Bibliotece. Pan Franek zawsze powtarzał, że w Kamilu coś drzemie - mówi Barbara Laszczyńska, dyrektor Biblioteki Miejskiej. Praca Kamila powstała na zajęciach plastycznych w bibliotece i razem z innymi obrazkami została zawieziona do Katowic. Tam dostrzeżono ją wśród wielu prac i wybrano jako ilustrację do książki. Dzieci w wieku od 4 do 19 lat zostały autorami antologii „Góry moje góry”, na którą składają się: poezja, proza oraz ilustracje. Zawsze lubiłem rysować, więc mama podsunęła mi pomysł udziału w warsztatach plastycznych. Moje ulubione tematy malarskie to: kwiaty i pejzaże - mówi Kamil. Bardzo się ucieszyłem, kiedy dowiedziałem się, że wybrano moją pracę. Gdy będę dorosły, to będę mógł pokazać innym, jak kiedyś malowałem.

(bmp)
  • Numer: 11 (163)
  • Data wydania: 12.03.03