Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Walczyli o memoriał

02.10.2002 00:00
Ponad 100 młodych szermierzy z Polski, Ukrainy i Słowacji wystartowało w międzynarodowym turnieju juniorów o memoriał Jana poprawy w Krośnie. Dobrze spisali się szpadziści z Radlina.

W kategorii starszej wygrał Paweł Benisz z Muszkietera Gliwice a reprezentant Górnika Radlin Dawid Skatuła zajął trzecie miejsce. Wśród młodszych zawodników (r.1987 i młodsi) najlepszy okazał się Michał Adamek z Muszkietera Gliwice, który w finale pokonał Daniela Skatułę. Kolejny reprezentant Górnika - Mateusz Dudkiewicz zajął 3. miejsce a Sebastian Kral był piąty. Wśród dziewcząt zwyciężyła Ewa Nelip z Pałacu Katowice. Pięć radlinianek znalazło się w finałowej ósemce: Bernadeta Kaletka była trzecia, Katarzyna Szurmańska - piąta, Arleta Mlytz - szósta, Dominika Mosler (UKS Trójka) - siódma a Dorota Pluta - ósma.