Srebrna drużyna

18.09.2002 00:00
Młodzi szpadziści Górnika Radlin zajęli drugie miejsce podczas drużynowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych, które zostały rozegrane w Szczecinie.

W meczu o wejście do finałowej ósemki radlinianie pokonali UKS 18 Zielona Góra 45:15. W takim samym stosunku wygrali kolejny pojedynek z Klubem Szermierczym Drzonków. W półfinale okazali się lepsi dwoma trafieniami od UKS Zagłoba Warszawa 45:43). W walce o złoty medal szpadziści Górnika musieli uznać wyższość swoich kolegów z Muszkietera Gliwice przegrywając 36:45.

Podopieczni trenera Bolesława Miki potwierdzili swój wysoki poziom sportowy i przynależność do krajowej czołówki. W lutym zdobyli tytuł mistrzów Polski w starszej kategorii wiekowej. Zespół wystąpił w składzie: Daniel Skatuła, Mateusz Dudkiewicz, Sebastian Kral i Tomasz Czaplak. Koleżanki klubowe wicemistrzów Polski nie zaprezentowały się tak dobrze jak chłopcy. O wejście do finałowej ósemki przegrały z drużyną Budowlanych Toruń 40:45. Ostatecznie Katarzyna Szurmańska, Agata Olbryś, Bernadeta Kaletka i Arleta Mlytz zajęły 10. miejsce.