Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Większość na „nie”

10.07.2002 00:00
„Większość jest na „nie”, czyli chyba zostanę w Odrze” -  mówi Paweł Sibik, zawodnik wodzisławskiej Odry, który otrzymał propozycję gry w warszawskiej Legii.

Paweł Sibik regularnie trenuje już z drużyną Odry i przygotowuje się do następnego sezonu. Ten rozpoczyna się już 3 sierpnia. Tymczasem wodzisławskim pomocnikiem zainteresowała się warszawska Legia.

Nowiny Wodzisławskie: Czy to są plotki, że Paweł Sibik odchodzi do Legii Warszawa?
Paweł Sibik: Legia Warszawa jest zainteresowana moją osobą. Teraz weszło tzw. Prawo Bosmana i można po zakończeniu umowy z klubem odejść za darmo. Ja mam kontrakt z Odrą, który obowiązuje jeszcze na 2 lata i w tej kwestii muszą się kluby dogadać. Ja jestem w stanie zmienić klub i bardzo chętnie przeszedłbym do Legii i pograł o wyższe cele niż utrzymanie. Chciałbym się pokazać na boiskach europejskich w Lidze Mistrzów czy ewentualnie Pucharze UEFA. W grę wchodzi także możliwość zdobycia kolejnego mistrzostwa Polski. To jest bardzo wielkie wyzwanie. Obecnie większa część jest na stronie „nie”, czyli zostaję w Odrze.
Ryszard Wieczorek, trener Odry: Paweł Sibik na dzień dzisiejszy ma kontrakt podpisany z Odrą. Będziemy robić wszystko, żeby Paweł tu został. Mówi się, że ma przejść do Legi. Ja bym mu życzył, żeby sobie zagrał w Lidze Mistrzów, ale z drugiej strony musi się zastanowić, czy w wieku 31 lat warto zmieniać klub na Legię”.

Marcin Macha

  • Numer: 28 (148)
  • Data wydania: 10.07.02