Niedziela, 1 września 2024

imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

Glina z brązem

26.06.2002 00:00
Michał Dalach ,reprezentant WTJ „Satori” zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski MSWiA w Szczytnie.

W dniach 14-15 czerwca w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Polski Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w judo, w których udział brali funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, Policji, Urzędu Ochrony Państwa oraz wojska.

W kategorii 81 kg brązowy medal zdobył Michał Dalach, funkcjonariusz radlińskiej komendy policji, który jako jedyny reprezentował Wodzisławskie Towarzystwo Judo „Satori”.

Wchodził także w skład drużyny reprezentującej Śląsk, która również zajęła 3 miejsce. Lepszymi okazali się koledzy z Olsztyna i Gdańska - przyznaje Michał Dalach. Drużyna ta liczyła 7 zawodników. Wszyscy wrócili z medalami! Bardzo się cieszę z tego osiągnięcia - mówi Dalach.

Już jako dziecko rozpoczął treningi judo w Jastrzębiu. Od tego czasu regularnie ćwiczy. W drużynie patrolowej pracuje od 5 lat. Teraz ma okazję trenować pod okiem Wojciecha Klimka i Ireneusza Piątkowskiego, którzy zajmują się szkoleniem m.in. funkcjonariuszy wodzisławskiej policji i straży miejskiej.

Nadal prowadzony jest nabór dzieci od 4 lat na zajęcia judo. Zapisy odbywają się od poniedziałku do środy w godzinach 17.00 - 20.00 w sali treningowej na ul. Przemysława w Wodzisławiu (żłobek).

• Numer: 26 (146)
  • Data wydania: 26.06.02