Niedziela, 1 września 2024

imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

RSS

Ludzie o „dużym sercu”

26.06.2002 00:00
Koniec roku szkolnego to czas otrzymywania świadectw szkolnych, które stanowią nagrodę za całoroczny trud i wysiłek dla ucznia. Przynosi on dla rodziców i najbliższej rodziny ogrom zadowolenia z osiągnięć swojej pociechy, a dla nauczycieli i wychowawców jest kolejnym potwierdzeniem, że wysiłek i trud włożony w młode pokolenie nie poszedł na marne.

Ale nie o świadectwach szkolnych chcę pisać, nie o tym co przeżywają dzieci w związku z końcem roku szkolnego, ale chcę skorzystać z tej okazji i podzielić się tym, co czują rodzice i najbliższa rodzina dziecka szczególnej troski, które na swej drodze spotkało ludzi o „dużym sercu”. To właśnie spotkało naszego Roberta, kiedy to ponad trzy lata temu udałem się do Pani Dyrektor PP nr 19 w Wodzisławiu, od razu spotkałem się ze zrozumieniem i umożliwieniem przyjęcia dziecka do oddziału integracyjnego tegoż przedszkola. Tego co mamy do zawdzięczenia całemu personelowi przedszkola, a szczególnie paniom wychowawczyniom, które przez kolejne lata pobytu w przedszkolu sprawowały bezpośrednią opiekę nad Robertem, nie da się wyrazić w prostych słowach. Ja wiem, jako długoletni pedagog, że słowo dziękuję - bywa w pełni wystarczające i satysfakcjonujące, ale czasem dodaje się - dziękuję bardzo - niemniej w tym przypadku i te dwa słowa nie wystarczą, żeby w pełni zadość uczynić i szczerze podziękować Pani Dyrektor, całemu gronu Pedagogicznemu i personelowi administracyjno-obsługowemu Publicznego Przedszkola nr 19 w Wodzisławiu Śl. Niech to publiczne wyrażenie wdzięczności będzie czymś, co pozwoli na szczególne podkreślenie znaczenia słów - dziękuję bardzo.

Pragnę również podziękować Wydziałowi Edukacji za umożliwienie przyjęcia dziecka do oddziału integracyjnego w/w przedszkola, zaś władzom miasta za podjęcie wysiłku prowadzenia placówek integracyjnych.
Z wyrazami szacunku dziadek, babcia i rodzice Roberta

  • Numer: 26 (146)
  • Data wydania: 26.06.02