Niedziela, 1 września 2024

imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

Radlinianie na czele

08.05.2002 00:00
Zawodnicy Klubu Gimnastycznego Radlin okazali się najlepsi podczas Indywidualnych Mistrzostw Śląska juniorów i juniorów młodszych. W turnieju rozegranym w katowickim Pałacu Młodzieży w kategorii juniorów do lat 13 zwycięstwo w wieloboju odniósł Artur Drzeniek, który zgromadził 51,45 pkt, a drugie miejsce zajął Konrad Kacprzyk z wynikiem 51,05 pkt.

W finałach na poszczególnych przyrządach A. Drzeniek odniósł zwycięstwo na kółkach, był drugi na koniu z łękami, trzeci - na poręczach, drążku i w ćwiczeniach wolnych oraz piąty w skoku przez konia. Konrad Kacprzyk zajął pierwsze miejsce na poręczach i koniu z łękami, drugie w ćwiczeniach wolnych, trzecie - na drążku, czwarte - na kółkach i siódme - w skoku przez konia. Z powodu choroby nie mógł wystartować Mariusz Kaźmierczak, najlepszy zawodnik radlińskiego klubu w tej kategorii wiekowej. Gdyby wziął udział w zawodach sukces gimnastyków z Radlina byłby jeszcze większy. W starszej kategorii wiekowej do lat 15 piąte miejsce w wieloboju zajął Marcin Kaźmierczak. W finałach na przyrządach był trzeci w ćwiczeniach wolnych, czwarty - na drążku i koniu z łękami, piąty - w skoku przez konia i szósty na kółkach i poręczach.