Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

RSS

Słynny kosmonauta Mirosław Hermaszewski dziękuje dzieciom z Raciborza

21.09.2021 00:00 red

Listy i laurki, które Mirosław Hermaszewski otrzymał od dzieci z Raciborza, przypomniały słynnemu astronaucie jego marzenia z dzieciństwa. – Wiem, że potraficie marzyć, a to znaczy, że są one w Waszym zasięgu – napisał astronauta.

15 września Mirosław Hermaszewski świętował 80. urodziny. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zachęciła dzieci do złożenia życzeń jedynemu Polakowi, który odbył lot w kosmos. Emerytowany generał brygady podziękował im za to w mediach społecznościowych. – Otrzymałem niezliczoną ilość miłych życzeń w tym także od kosmonautów i astronautów z całego świata. Zapewne będę je czytał do północy. Jednak najbardziej wzruszyły mnie listy i laurki (o tematyce kosmicznej ) od najmłodszych. Szczególnie od dzieci z Raciborza. Zachowam je w moim archiwum, bowiem przypominają mi moje nieśmiałe marzenia z dzieciństwa. Wiem, że potraficie marzyć, a to znaczy, że są one w Waszym zasięgu. Życzę Wam zdrowia i spełnienia marzeń – Mirosław HERMASZEWSKI, Wasz kosmonauta – napisał na Facebooku. Na zakończenie dodajmy, że Miejska i Powiatowa Biblioteka w Raciborzu zorganizowała podczas minionych wakacji szereg zajęć ujętych w ramy „Kosmicznego Lata z Biblioteką”.

(żet)

  • Numer: 38 (1533)
  • Data wydania: 21.09.21
Czytaj e-gazetę