Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Roman Marcol zrezygnował z mandatu radnego

29.11.2011 00:00 przy

Nedza. 27 września do rąk Gerarda Przybyły, przewodniczącego rady gminy trafiło pismo radnego Romana Marcola.

W piśmie radny rezygnuje z mandatu radnego. – Złożyłem takie pismo i nie zmieniłem zdania. Nie chcę uzasadniać swojej decyzji – mówi Roman Marcol, który był rajcą od trzech kadencji. Radny ma do takiej rezygnacji prawo.Od września jednak, podczas sesji nie było mowy o uchwale wygaszającej mandat radnego. Rada gminy musi bowiem w takich przypadkach takową uchwałę przyjąć. – Zgodnie z przepisami mamy na to trzy miesiące od złożenia rezygnacji z mandatu – wyjaśnia Gerard Przybyła, który zapowiada przedstawienie omawianej uchwały na najbliższej sesji. Zwłokę w przedłożeniu uchwałę tłumaczy tym, że wspólnie z Anną Iskałą, wójtem Nędzy próbowali przekonać radnego do zmiany decyzji. – Nie ukrywam, że zależało nam nz tym aby uniknąć kosztów organizacji wyborów, które w tej chwili wydają się nieuniknione. Poza tym przekonywaliśmy radnego, że jego decyzja nie jest w porządku wobec wyborców, którzy na niego głosowali – wyjaśnia przewodniczący rady.

W międzyczasie do Romana Marcola wysłano urzędowe pismo, w którym został poinformowany o możliwości wyjaśnienia swojej decyzji przed radą. Radny jednak na pismo nie odpowiedział. Jak tłumaczy, raz podjętej decyzji się nie zmienia. – Mam wszystko przemyślane – dodaje.

Nie jest jednak tajemnicą, że Roman Marcol należał do grupy radnych tworzących obecną opozycję.

Od wygaśnięcia mandatu radnego wojewoda ma trzy miesiące na ogłoszenie wyborów uzupełniających. Roman Marcol został wybrany w okręgu wyborczym Nędzy i to z tego terenu zostanie wybrany nowy radny.

(woj)

  • Numer: 48 (1020)
  • Data wydania: 29.11.11