Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Fakturowe kino w Nędzy

11.10.2011 00:00 przy

Nędza. Podczas ostatniej sesji rady gminy, wójt Anna Iskała przedstawiła, na wniosek radnego Juliana Skwierczyńskiego, faktury za wynajem sal podczas zeszłorocznej kampanii wyborczej.

– Analizując budżet naszej gminy nie doszukałem się wpłat za wynajem sal przez komitet wyborczy Anny Iskały. Dlatego też proszę o przedstawienie dokumentów wpłat za wynajem sal – świetlic dokonanych przez Annę Iskałę – wnioskował na sierpniowej sesji radny Skwierczyński.

Na sesji 26 września Anna Iskała przedstawiła faktury, które, jak zaznaczyła, należą do jej komitetu wyborczego. – Ceny wynajmu sal wynoszą 5 zł na godzinę. Ja płaciłam cztery razy więcej, gdyż sama tak chciałam – wójt skomentowała treść faktur. Radny Skwierczyński powiedział, że przyjrzy się fakturom w domu i odniesie się do sprawy później. Na to wójt się nie zgodziła. Faktury zostały przedstawione radnym do wglądu w czasie sesji. –  Wszystko jest jasno napisane. Może pan teraz popatrzeć – zaproponowała wójt. – Do patrzenia to ja mam kino – odparował radny Skwierczyński. Radny argumentował, że o dokumenty prosił w formie pisemnej i w takiej samej formie oczekiwał odpowiedzi. Innych wyjaśnień nie przyjmuje. Anna Iskała wyjaśniła, że faktury są własnością komisarza jej komitetu i w związku z tym nie może ich przekazać radnemu. Z fakturami zapoznali się wszyscy radni. Wójt nie omieszkała przedstawić dokumentu naszej redakcji.

(woj)

  • Numer: 41 (1013)
  • Data wydania: 11.10.11