Wtorek, 11 czerwca 2024

imieniny: Barnaby, Radomiła, Feliksa

Wakacje z tenisem

10.08.2010 00:00 red
5 sierpnia na korcie tenisowym Rafako odbył się turniej dla tenisistów do lat 12. Są to dzieci, które mają już za sobą wakacje, a także ci którzy na te wakacje dopiero pojadą.

Chętnych do udziału w turnieju nie brakowało i już od godziny 9.00 rozpoczęły się tenisowe rozgrywki. W związku z tym, że do turnieju zdecydowały się zgłosić tylko dwie dziewczyny, to została przeprowadzona rywalizacja chłopców, zaś dziewczyn przełożona została na inny termin.
Chłopcy rozstawieni zostali do dwóch grup, następnie rozgrywki toczyły się fazą pucharową. – Wszystkie pojedynki stały na bardzo wyrównanym poziomie, mówi trener i sędzia w jednej osobie Henryk Swoboda.
Pierwszą grupę wygrał Tomasz Armatys, a zwycięzcą drugiej został Filip Dobies. W finale od Tomasz lepszy okazał się Filip. W walce o trzecie miejsce lepszy był Mateusz Ruciński, który pokonał o jedną piłkę Pawła Teodorowskiego. Zawodnicy zostali nagrodzeni przez prezesa ZM TKKF Józefa Armatysa oraz trenera Henryka Swobodę.
W najbliższym czasie rozegrane zostaną kolejne turnieje, a będą to:
Turniej Euroregion Silesia (do lat 18), Turniej Związków Zawodowych „Solidarność” Rafako, a także turniej z okazji obchodów dnia energetyka i Międzynarodowe Młodzieżowe Mistrzostwa Raciborza.