Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

RSS

Rozwijają wyobraźnię

13.07.2010 00:00 ma.w
– Pani jest bardzo ładna i miła – mówiła o prowadzącej warsztaty ich najmłodsza uczestniczka. Jej rówieśnik podzielał zdanie koleżanki ale chciałby zobaczyć jak instruktorka sama rzeźbi.
Podsumowano warsztaty rzeźby dla dzieci i młodzieży, zorganizowane przez Raciborskie Centrum Kultury. Prowadzili je Katarzyna Baron-Rogula i Michał Justycki, a korzystali nie tylko mieszkańcy Raciborza.
 
W ten sposób RCK proponuje zajęcia na lato i jednocześnie promuje swoją ofertę na nowy rok szkolny. W pracowni rzeźby zgromadziło się 9 lipca 12 uczestników warsztatów, prowadzonych przez Katarzynę Baron-Rogulę. – Fajnie się z nią uczy rzeźbić – chwaliła instruktorkę RCK najmłodsza w gronie rzeźbiarzy 7-latka Daria Herok. W warszatach, poza raciborzanami, wzięli udział także mieszkańcy Bieńkowic, Łęgu i Rybnika. – Przyjechałam do kuzynki na wakacje i za namową cioci poszłyśmy do domu kultury. Było fajnie – powiedziała Malwina Kokot.
 
Z gminy Nędza przyjeżdżał na zajęcia Tobiasz Placzek. Zdał właśnie do drugiej klasy. W trakcie warsztatów wykonał m.in. żółwika. – 1,5 godziny go lepiłem. Podoba mi się to, w domu też się tym zajmuję – powiedział. W piwnicznej pracowni w Strzesze bardzo mu się podobało, chciałby jeszcze zobaczyć „w akcji” instruktorkę. – Nigdy nie pomagam, to ich samodzielna praca. Chcę by dzieci rozwijały zdolności manualne i pobudzały swą wyobraźnię – powiedziała Katarzyna Baron-Rogula.
 
(ma.w)
  • Numer: 28 (947)
  • Data wydania: 13.07.10