imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

Konsekwentne sukcesy

28.10.2008 00:00
Systematyczna praca młodych zapaśników z trenerem klubu LKS Owsiszcze owocuje kolejnymi triumfami.

Mała zapaśnicza sekcja z Owsiszcz już teraz może popisać się wieloma dobrymi wynikami, a ostanie starty wzbogaciły klub o kolejne medale.

Sprawcą zwycięstw młodych adeptów klubu jest wieloletni przeszły zapaśnik, obecnie doświadczony trener Julian Bolewski. – Mieliśmy ostatnio okazję wystartować w zawodach w Rudniku i Katowicach, gdzie moi wychowankowie spisali się bardzo dobrze. Szczególnie jestem zadowolony z występu w tych drugich zmaganiach, ponieważ do Katowic przyjechało wiele ekip i poziom umiejętności w tej rywalizacji był bardzo wysoki – przyznaje trener.

W zorganizowanych 20 września przez raciborski klub Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kat. 66 kg VII m. zajął Patryk Burszyk, w kat. 73 kg VII m. wywalczył Daniel Hofner, a w kat. 85 kg Kamil Klon był na III pozycji.

Następnie 11 października młodzi sportowcy wzięli udział w I Memoriale im. Jana Czaji, założyciela klubu GKS Katowice. Na zapaśniczym turnieju obecny był wieloletni, zasłużony zawodnik Górniczego Klubu Sportowego, Andrzej Supron, mistrz świata i Europy oraz wicemistrz olimpijski. W rywalizacji dzieci w kat. 42 kg bardzo dobrze spisał się Dominik Pieńk, który wywalczył I m. W młodzikach w kat. 73 kg III pozycję zajął Daniel Hofner, a w kat. 69 kg I m. zdobył Kamil Klon. W zmaganiach kadetów w kat. 69 kg III m. zajął Patryk Burszyk.

Ostatnim sprawdzianem dla zawodników LKS-u był Wojewódzki Turniej Zapaśniczy Kadetów, Dzieci i Żaków, który odbył się 18 października w Rudniku. – Na co dzień specjalizujemy się w stylu klasycznym, jednak wystawiłem swoich najmłodszych wychowanków do zmagań w rudnickich zawodach, gdzie walczono w stylu wolnym. Szkoda było opuszczać tę imprezę sportową, tym bardziej że dojazd na nią jest bardzo bliski. Każde zawody uczą czegoś nowego. Dzięki takiej rywalizacji młodzi zapaśnicy nabierają odwagi do walki, gdy skupione są na nich oczy rodziców, kibiców, trenerów i sędziów. Są to dla nich kolejne zapaśnicze doświadczenia – kończy Julian Bolewski.

W Rudniku najlepiej spisał się Dominik Pieńk, który w walce finałowej w kat. do 42 kg zwyciężył z klasowym zapaśnikiem z Dębu Brzeźnica. Dominik dzięki pięknej akcji, po wykonaniu rzutu biodrowego, przytrzymał swojego przeciwnika na łopatkach i zdobył złoty medal. W tej samej grupie dzieci w kat .29 kg VII m. zajął Robert Wiśniowski. W żakach kat. 37 kg I m. wywalczył Mateusz Skrzyszowski, II m. przypadło Adrianowi Hofnerowi. W kat. 50 kg III pozycję zajął Dawid Buba.