Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

W rytm muzyki

19.04.2005 00:00
Bohaterką zawodów „Skok wzwyż przy muzyce” (14 kwietnia) wśród dziewcząt była Katarzyna Hyjek, która osamotniona (rywalki skończyły na mniejszych wysokościach) skutecznie zmierzyła się z poprzeczką ustawioną na 158 cm. Trenują ją Joanna Skalik, Katarzyna Cieślicka i Karol Szynol, który otacza zawodniczkę opieką szkoleniową.
W ćwiczeniach córce pomaga raz w tygodniu Leszek Hyjek, przed laty świetny lekkoatleta i dobry płotkarz. Taka młoda osoba powinna wszystko robić, w cyklu ogólnorozwojowym. Kasia skacze w dal, wzwyż ale jej koronną dyscypliną jest 300 m przez płotki, może będzie 400 m. Wystartuje w tym roku, w Mistrzostwach Polski we wrześniu, w Kielcach – charakteryzuje zawodniczkę K. Szynol. Wcześniej skakałam na wysokości 145 cm więc te 158 bardzo mnie cieszy. Szczerze mówiąc liczyłam tylko na 153 cm – cieszyła się Kasia Hyjek.

Swój rekord życiowy – choć nieoficjalnie – ustanowił Paweł Tarnowski. Przy rytmicznych oklaskach publiczności wpierw ustanowił rekord sali gimnastycznej SMS, a w chwilę później pokonał wysokość 207 cm. Ten wynik zbliża go minimum (210 cm) potrzebnego do zakwalifikowania się do reprezentacji Polski kadetów. Za tydzień zaprezentujemy wszystkich najlepszych w imprezie „Skok wzwyż przy muzyce”.

(m)

  • Numer: 16 (679)
  • Data wydania: 19.04.05