Nokaut Matyldy

01.02.2005 00:00
W Spale w dniach od 28 do 30 stycznia odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Bardzo udanie należy ocenić występ zawodników „Victorii”, którzy wywalczyli  5 medali, w tym dwa złote.
Ogromną niespodziankę swojemu trenerowi Karolowi Szynolowi sprawiła Matylda Siedlok. Specjalistka od biegu na 400 m pł. próbowała swoich sił tym razem w pięcioboju. Po pierwszym dniu zajmowała 4-tą lokatę. W ostatniej konkurencji, biegu na 800 m, znokautowała swoje rywalki uzyskując rezultat 2.15.43 sek. i wygrywając bieg z przewagą ok. 40 m. W całym wieloboju zgromadziła 3.527 pkt. Również świetnym biegiem na 800 m 2.24.29 ambitna Kasia Bereżańska przesunęła się z szóstej lokaty na miejsce trzecie.

W niespełna godzinę po tym raciborzanie cieszyli się kolejnym złotym medalem. Zdobył go Marcin Nikiel. Wychowanek trenera Kazimierza Stępnia wspaniale rozegrał bieg taktycznie i niezagrożony przez rywali pokonał linię mety w czasie 1.53,51. Srebrny medal dla „Victorii” zdobyła Zuzanna Warzecha, z dobrym wynikiem 178 cm. Nie udało się wywalczyć medalu Pawłowi Tarnowskiemu, który mimo iż dysponował świetnym odbiciem, nie uporał się z rozbiegiem i zajął 4-te miejsce z wynikiem 198 cm.

W ostatnim dniu zawodów na podium stanął Artur Noga, który nieznacznie (0.06 sek) uległ w finale na 200 m Maciejowi Samborskiemu z Krakowa w czasie 22,25. Biorąc pod uwagę wcześniejsze osiągnięcia Artura na płotkach i w skoku wzwyż, zakwalifikowano go do kadry Polski na Mistrzostwa Świata Kadetów w ośmioboju (lipiec, w Marakeszu). Podobną ofertę po świetnym występie złożono także M. Siedlok.

Nielichy orzech do zgryzienia będzie miał trener obojga Karol Szynol, który w trudnych warunkach treningowych będzie musiał przygotowywać zawodników do prestiżowej imprezy.