Na halę marsz

18.01.2005 00:00
Startem w Brzeszczach 8 stycznia rozpoczęli lekkoatleci „Victorii” kolejny sezon halowy.
Ogromna liczba startujących spowodowała, iż ze skromnie zapowiadanych zawodów zrobił się prawdziwy maraton. Na tle zawodników z „Polski Południowej” dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy. Paweł Tarnowski zajął drugie miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 2 metrów, Maciej Taciak zajął również drugie miejsce na 60 m pł w czasie 8,46 s., Artur Noga był czwarty na 60 m z rezultatem 7,15 s., Martyna Hanczerowska zajęła drugie miejsce na 60 pł - 9.45.

Nie miały problemów z pokonaniem rywalek nasze skoczkinie wzwyż: Zuzanna Warzecha, której do zwycięstwa wystarczyło 170 cm i Justyna Kasprzycka, druga z wynikiem 165 cm. Przygotowujące się do startu w pięcioboju: Matylda Siedlok i Kasia Bereżańska startowały w trzech konkurencjach, uzyskując kilka dobrych wyników: 160 cm Bereżańska w skoku wzwyż, a Matylda 10,38 w pchnięciu kulą. Swoje pierwsze zwycięstwo odniosła w biegu na 60 m pł. Katarzyna Hyjek, pokonując pozostałe młodziczki w czasie 9,60 s.

Przed Halowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Spale w dniach 28-30 stycznia, naszych zawodników czeka jeszcze start w Mistrzostwach Okręgu, które jak co roku zostaną rozegrane na hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.