Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

Ekipy spod Klimczoka Górnikowi nie straszne

21.11.2011 23:24 | 3 komentarze | art

W minionym tygodniu siatkarze Górnika Radlin dwukrotnie podejmowali u siebie drużyny z Bielska-Białej. Z obu potyczek wyszli zwycięsko.

W meczu przeciwko Włókniarzowi Górnik miał kłopoty tylko w pierwszym secie. Fot. Rafał Jabłoński

Bardziej wymagającym rywalem była ekipa AZS ATH, z którą Górnik rywalizuje o znalezienie się w górnej połówce tabeli. Pierwsze dwa sety zdecydowanie należały do gospodarzy, którzy przewyższali gości lepszą zagrywką i dobrą grą w przyjęciu. AZS pokazał „pazury” w trzeciej partii, wygrywając ją na przewagi. W czwartej Górnik odzyskał kontrolę nad meczem i wygrał spotkanie 3:1. - Bardzo dobra gra na Patryka Grzywacza na środku, oraz Kamila Gilnera i Piotra Lisieckiego na skrzydłach uruchamianych przez Adama Barteczkę była kluczem do sukcesu w tym meczu – podkreśla Marek Przybysz, trener Górnika. Górnik zagrał w składzie: Harazim, Mucha, Lisicki, Wawrzyńczyk, Rauza, Barteczko, Olszewski, Grzywacz, Gilner, Lewandowski.

W przedostatnim meczu tej fazy rozgrywek, który odbył się 19 listopada Górnik podejmował Włókniarza Bielsko-Biała. Przynajmniej teoretycznie miał to być rywal słabszy niż AZS, ale już w pierwszym secie gospodarze dostali ostrzeżenie, że bez pełnej koncentracji o zwycięstwo będzie trudno. Górnik przegrał pierwszą partię do 17 i pewnie nie tak wyobrażał sobie początek meczu. Po tym zimnym prysznicu w kolejnych partiach radlinianie zagrali już lepiej i pewnie wygrali kolejne trzy sety, pokonując Włókniarza 3:1. Kluczem do sukcesu okazała się dobra zagrywka i inteligentne rozgrywanie piłki przez Adama Barteczkę. W ataku dobrze spisywał się Kamil Rauza. Skład Górnika w tym meczu: Kabziński, Harazim, Mucha, Lisicki, Wawrzyńczyk, Rauza, Barteczko, Olszewski, Grzywacz, Gilner, Lewandowski.

W ostatnim meczu podopieczni Marka Przybysza zmierzą się na wyjeździe z najsłabszą drużyną ligi MUKS-em Michałkowice. Tylko kataklizm musiałby sprawić, że po tym meczu drużyna Górnika nie będzie w górnej części tabeli.

SK Górnik Radlin – AZS ATH Bielsko-Biała 3:1

(25:18, 25:18, 24:26, 25:22)

SK Górnik Radlin – BBTS Włokniarz Bielsko-Biała 3:1

(17:25, 25:14, 25:16, 25:14)