Poniedziałek, 20 maja 2024

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Wygrana Unii z liderem, hat-trick Anny Żelazko

02.10.2011 00:04 | 2 komentarze | WiZ

W meczu 7 kolejki rozgrywek Ekstraligi mistrz Polski łatwo pokonał obecnego lidera Ekstraligi kobiet Górnika Łęczna 4:0.

Przed tym meczem żadna z drużyn jeszcze nie zanotowała porażki w tej rundzie. Był to mecz do jednej bramki, do czego kibice na Zamkowej już przywykli. Do utraty bramki drużyna z Łęcznej umiejętnie broniła się, nie pozwalając gospodyniom ulokować piłkę w siatce. Bramka dla Unii była kwestią czasu, co w 33 minucie potwierdziła Anny Żelazko, która po indywidualnej akcji skierowała piłkę do siatki. Trzy minuty później wynik podwyższyła po składnej akcji Agata Tarczyńska. W drugiej połowie do siatki trafiała tylko Anna Żelazko, która w tym spotkaniu ustrzeliła hat-tricka. W zeszłym sezonie Unia przed własną publicznością pokonała Górnika 6:0, a na wyjeździe był remis 1:1.

W następnym spotkaniu , które odbędzie się 8 października RTP Unia Racibórz będzie u siebie podejmować 6 zespół Ekstraligi FC Katowice.

RTP Unia Racibórz - Górnik Łęczna 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Anna Żelazko 33', 2:0 Agata Tarczyńska 36', 3:0 Anna Żelazko 52', 4:0 Anna Żelazko 60'
  RTP Unia Racibórz: Antończyk, Leśnik, Mika,Konsek, Chudzik, Landeka (Sosnowska 65'), Pożerska, Bojdova (Krupa 75'), Żelazko, Chinasa, Tarczyńska (Wiśniewska 65').