Piątek, 24 maja 2024

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

Ewa Farna, dzieci, pliki i foldery, czyli Dzień Bezpiecznego Internetu w Raciborzu. Zobacz jak to wyglądało [ZDJĘCIA]

11.02.2015 10:05 | 0 komentarzy | ż

Główną atrakcją Dnia Bezpiecznego Internetu w raciborskiej bibliotece było spotanie on-line z Ewą Farną, która opowiedziała dzieciom o cyberprzemocy.

Ewa Farna, dzieci, pliki i foldery, czyli Dzień Bezpiecznego Internetu w Raciborzu. Zobacz jak to wyglądało [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O zajęciach opowiedziała nam w skrócie Marzena Mróz, kierownik wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. - Nie jest to temat dla nas obcy, od wielu lat już edukujemy dzieci poprzez zabawę jak bezpiecznie korzystać z sieci - powiedziała. Tematem przewodnim tegorocznym zajęć były przygody pliku i folderu w sieci.

Poprzez krótkie filmiki dzieci dowiedziały się m.in co to jest spam, jak działa Internet no i oczywiście jakie są zagrożenia. Po każdym materiale filmowym przyszedł czas na rozmowę o tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz... zabawę. Nie zabrakło również zabaw plastycznych.

- Takie zajęcia są bardzo ważne dla dzieci. O zagrożeniach w sieci ciągle się mówi, a mimo to dzieci popełniają jednak sporo błędów. Dzięki edukacji poprzez zabawę, a nie na zasadzie straszenia, dzieci lepiej zapamiętują zasady bezpieczeństwa w Internecie - dodała M. Mróz.

Główną atrakcją Dnia Bezpiecznego Internetu w raciborskiej bibliotece było spotanie on-line z Ewą Farną<Ewa Farna>, która opowiedziała dzieciom o cyberprzemocy.

Na marginesie dodajmy, że zainteresowanie przygotowaną specjalnie na ferie zimowe ofertą biblioteki jest ogromne. Na codzienne zajęcia przychodzi nawet 100 dzieci. - Jest to dla nas sygnał że, biblioteka nie kojarzy się tylko z książkami ale i z mile spędzonym czasem - powiedziała nam M. Mróz.

Jeżeli kogoś interesują przygody "Plika i Foldera", materiały edukacyjne może zobaczyć na stronie:

http://www.plikifolder.pl/

W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK).

Mateusz Pańczyk

Fot. MiPBP Racibórz