imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Anna Mroszczak wygrała Puchar Polski

31.12.2013 00:00 red

SPORTY WALKI  – Szermierka.

Ostatnie zawody Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szpadzie kobiet i mężczyzn zakończyły się w Radlinie tuż przed świętami.

W stawce 106 zawodniczek i 118 zawodników nie mogło zabraknąć  rybnickich szermierzy. W niedzielę 22 grudnia Ania Mroszczak dokonała rzeczy niesamowitej, wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje walki. – Tym sposobem Ania zwyciężyła we wszystkich turniejach tegorocznego cyklu Pucharu Polski Juniorów Młodszych i ustrzeliła tzw. „szermierczego hattricka”. Cieszy nas i to, że znowu stanęła na czele listy klasyfikacyjnej w szpadzie kobiet juniorów młodszych – powiedział po zawodach Artur Fajkis, trener rybnickich szermierzy.

Kinga Brawańska, po świetnych walkach grupowych (jedna porażka z Justyną Jagiełko) rozstawiła się niezbyt szczęśliwie i odpadła z turnieju, przegrywając nieznacznie z Pauliną Wilaszek 12:15 w 1/16 finału. Ostatecznie zajęła 23. miejsce.

W szpadzie męskiej nie było już tak dobrze. Najlepszym rybnickim zawodnikiem, w stawce 118 uczestników, okazał się Kamil Kotula, który zajął 54. miejsce.

(pm)

Wyniki turnieju w szpadzie kobiet:

1. Anna Mroszczak, RMKS Rybnik, 2. Justyna Jagiełko, Katowice, 3. Karolina Biela, Kalwaria, 3. Agnieszka Rolek, Katowice, ..., 23. Kinga Brawańska, RMKS Rybnik

Wyniki rybniczan w szpadzie mężczyzn: 54. Kamil Kotula, 59. Maciej Białas, 67. Igor Tymusz, 70. Tomasz Wąsiewicz, 72. Łukasz Kubicki, 89. Ryszard Kałuziński, 107. Jarosław Fajkis, 116. Adam Małysz.

• Numer: 53 (373)
  • Data wydania: 31.12.13