Niedziela, 20 października 2024

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

O Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty

21.05.2013 00:00 red

W Krakowie odbył się międzynarodowy turniej szermierczy dzieci. Wzięli w nim udział młodzi szermierze z RMKS Rybnik.

Najpierw wystartowali chłopcy. Dużą niespodziankę sprawił Maciej Białas w kategorii młodzików, który po emocjonującej walce przegrał dopiero w finale z Władysławem Kruglowem z Ukrainy 12:8 i zajął 2. miejsce. W niedzielę w szpadzie dziewcząt w kategorii dzieci, aż cztery rybnickie zawodniczki zameldowały się w najlepszej „16” turnieju. Niestety tylko jednej – Małgorzacie Szulc udało się zakwalifikować do ćwierćfinału. Tam spotkała się z Julią Gwóźdź z Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego i po dramatycznej walce przegrał 10:9, zajmując 6. miejsce.

Pozostałe miejsca zawodników i zawodniczek RMKS. Dziewczęta, kategoria dzieci: 11. Kinga Zgryźniak, 12. Alicja Klasi, 14. Beata Pękała. Chłopcy, kategoria dzieci: 17.  Dominik Sojka. Chłopcy, młodzicy: 13. Eligiusz Malinowski, 47. Adam Małysz. Juniorzy młodsi: 14. Ryszard Kałuziński, 25. Igor Tymusz, 40. Jarosław Fajkis, 56. Jakub Kołodziej, 61. Tomasz Wąsiewicz.