Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Damian Mrowiec, rybnicki starosta, odmówił zostania marszałkiem województwa

18.12.2012 00:00 red

Spytaliśmy Damiana Mrowca, dlaczego nie chciał objąć stanowiska szefa urzędu marszałkowskiego?

 

– Pytanie jest dość trudne, w znaczeniu obecnej sytuacji finansowej, jaką mamy w województwie. Moja wizja województwa jest nieco inna, więc gdyby ta oferta pojawiła się dwa lata temu, byłoby inaczej. Dzisiaj – cóż... Żeby nie szukać specjalnych porównań, dentysta nie lubi poprawiać po innym dentyście. Myślę, że stanowisko powinien przejąć ktoś, kto był bliżej obecnego marszałka i dokończyć to, co wspólnie zaczynali. Ten rodzaj działalności samorządowej na zasadzie pogotowia ratunkowego zupełnie mnie nie interesuje – mówi Damian Mrowiec, starosta rybnicki. A czy nie wyklucza takiej możliwości w przyszłości, jeśli sytuacja będzie lepsza? – Nawet nie musi być dużo lepsza. Uważam jednak, że trzeba coś robić od początku – ze swoją wizją, swoimi ludźmi. Dzisiaj muszę stwierdzić, że byłaby potrzeba zmian rewolucyjnych, a myślę, że dwa lata do końca kadencji to za mało na rewolucję. Człowiek spotkałby się z oporem w postaci wszystkich urzędników i instytucji, które marszałkowi podlegają. Wiadomo, że nikt takich zmian nie lubi, w sytuacji, kiedy jest to tak nagłe – wyjaśnia starosta powiatu rybnickiego.

(ska)

 

  • Numer: 51/52 (319/320)
  • Data wydania: 18.12.12