środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Zdrowiej żyć, to żyć dłużej

13.12.2011 00:00 red

Spotkaniem z dietetykiem Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął nowy cykl poświęcony profilaktyce zdrowotnej dla wszystkich mieszkańców gminy.

CZERWIONKA–LESZCZYNY. Sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Czerwionki–Leszczyn cieszyło się  spotkaniu z dietetykiem Anną Matuszewską–Dorociak, zorganizowane przez czerwionecki Ośrodek Pomocy Społecznej. Spotkanie było pilotażowe, a jego tematyka poświęcona profilaktyce otyłości i nadwagi. Pani dietetyk omówiła wady i zalety najczęściej spożywanych produktów, przedstawiła też zasady zdrowego żywienia. Mieszkańcy chętnie korzystali z cennych porad i konsultacji ekspertki. Ważyli się i mierzyli oraz skrupulatnie wyliczali wzory dotyczące prawidłowej wagi ciała. Dzięki uzyskanym informacjom wiele osób od razu zadeklarowało zmianę trybu życia i odżywiania się.  – Spotkanie było bardzo ciekawe, dowiedziałam się ważnych rzeczy. Bardzo często piję czerwona herbatę, bo wiem, że jest zdrowa. Dzisiaj dowiedziałam się jednak, że nawet lekkie jej dosładzanie neutralizuje wszystkie pozytywne właściwości. Więcej nie kupię już ryby pangi. Okazuje się, że zawiera ona substancje szkodliwe dla organizmu, będę też uważać, żeby jej nie jadła moja wnuczka – deklarowała pani Halina z Czerwionki. – Cieszę się, że przyszło aż tylu mieszkańców. Ta frekwencja to dowód jak cenna jest inicjatywa OPS–u i jak potrzebne mieszkańcom takie spotkania – podsumowuje Anna Matuszewska–Dorociak. Uczestnicy wypełnili też przygotowaną przez OPS ankietę dotyczącą tematyki kolejnych spotkań. Chorobami o jakich mieszkańcy chcieliby się jak najwięcej dowiedzieć okazały się cukrzyca, osteoporoza oraz choroby układu krążenia.

(MS)

  • Numer: 50 (266)
  • Data wydania: 13.12.11