Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Ależ ten Sznupek gruby!

06.11.2007 00:00
Przedszkolaków z Przedszkola nr 18 odwiedził niezwykły gość.

– Mogłabym zostać policjantką, bo nie boję się złych przestępców. Nie strzelałabym do niego, tylko wpakowałabym go od razu do więzienia w kajdankach – zapewniała sześcioletnia Agata z Przedszkola nr 18, w którym gościli rybniccy policjanci.

Funckjonariusze uczyli maluchów zasad bezpieczeństwa: prawidłowego przechodzenia przez ulicę oraz zasady nieufności w stosunku do nieznajomych. Dzieci miały okazję zapoznać się z wyposażeniem i umundurowaniem stróżów prawa. W programie spotkania był również pokaz filmu o tematyce prewencyjnej.

– Kiedy rodziców nie ma w domu nie wolno otwierać drzwi, choćby nieznajomy mówił, że przysłali go rodzice. Wtedy albo udajemy, że nikogo nie ma w mieszkaniu lub możemy się uciec do małego kłamstwa i powiedzieć, że rodzice śpią – tłumaczyła najmłodszym nadkomisarz Aleksandra Nowara z rybnickiej komendy.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały rad policjantki, jednak prawdziwym przebojem był policyjny pies Sznupek, który zjawił się na spotkaniu. Pierwsza reakcja dzieci była zaskakująca. – Jaki on gruby! – wołały chórem. Jednak po chwili policyjna maskotka przekonała do siebie wszystkich przedszkolaków i każdy chciał sobie zrobić z nią zdjęcie. – Dowiedziałem się jak należy przechodzić przez ulicę. Po dzisiejszym spotkaniu też chcę być policjantem. Najbardziej podobał mi się Sznupek. – mówił sześcioletni Franek. Po spotkaniu z kobietą w mundurze, dziewczyny także myślą o karierze w policji. – Te spotkania mają charakter prewencyjny. Uczymy już bardzo młode dzieci jak należy zachować się w określonych sytuacjach – wyjaśnia Aleksandra Nowara.

(acz)

  • Numer: 45 (52)
  • Data wydania: 06.11.07