Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

RSS

Seniorzy w mieście nie muszą się nudzić

13.07.2021 00:00 red

Stowarzyszenie Moje Miasto serdecznie zaprasza do Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+, w ramach której osoby po 60 roku życia będą mogły skorzystać z m.in. darmowych zajęć: wyjść na basen, zajęć ruchowych, aerobiku, a także wspólnie wyjeżdżać na wycieczki krajoznawcze. Celem najbliższego wyjazdu jest Istebna.

RYDUŁTOWY Seniorzy mają do wyboru zajęcia odbywające się w świetlicy, głównie są to artystyczne i twórcze formy, które odbywają się już w trzech punktach miasta: w placówce przy ulicy Obywatelskiej 50/2, ROSIR-u przy ul. Bema 126c oraz Oratorium św. Józefa. – Organizowane są wyjścia na basen, zajęcia ruchowe, aerobik, wycieczki rowerowe. W planach są również wyjazdy krajoznawcze. Do udziału w tej edycji akademii zadeklarowało się już ponad 150 osób, a zgłoszenia cały czas napływają – podkreśla Iwona Nieszczesny.

– Lubię tutaj przychodzić, bo i kawy można się w towarzystwie napić, i porozmawiać, pośmiać. Nam, seniorom, bardzo to jest potrzebne – mówi Anna Obarska, jedna z uczestniczek akademii. – Stowarzyszenie „Moje Miasto” bardzo dużo dla nas robi. I za to wielki szacun. Dzięki tym działaniom ludzie mają zajęcie, nie czują się osamotnieni – dodaje Maria Janus, która regularnie przychodzi do świetlicy.

Organizatorzy zapraszają do zapisywania się do tegorocznej edycji Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+. Zgłoszenia są przyjmowane w Klubie Seniora przy ul. Obywatelskiej 50/2 w Rydułtowach (budynek starej dyrekcji). Szczegóły w sprawie zapisów pod numerem telefonu 501275095. Liczba miejsc na poszczególne zajęcia ograniczona. Deklaracja uczestnictwa dostępna jest na stronie www.mojemiasto.net.pl bądź w Klubie Seniora.

Akademia Aktywnego Seniora 60+ jest projektem realizowanym przez Stowarzyszenie „Moje Miasto” z Rydułtów. Jest finansowana z programu „Aktywni+” z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. – To już siódma edycja naszej akademii. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem seniorów, dlatego staramy się co roku zagwarantować tę możliwość spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Rydułtów – mówi Iwona Nieszczesny, animatorka zajęć świetlicowych.

(apa)

  • Numer: 28 (1077)
  • Data wydania: 13.07.21
Czytaj e-gazetę