Czwartek, 9 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Ruszyli z Gminnym Programem Powrotu do Normalności

08.06.2021 00:00 sub

Dzień Dziecka stał się w gminie Mszana okazją do rozpoczęcia akcji „Zarażamy radością”, która jest Gminnym Programem Powrotu do Normalności po pandemii.

MSZANA Jak informuje Urząd Gminy w Mszanie, 1 czerwca, z okazji swojego święta wszystkie dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w Mszanie, Połomi i Gogołowej dostały od władz gminy lizaki z logo akcji, a placówki przygotowały dla uczniów dodatkowy słodki poczęstunek i dużo atrakcji. Na Polanie Kultury w Połomi odbył się piknik zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji pod hasłem „Wyciągamy dzieci z sieci”.

Święto stało się okazją do rozpoczęcia szeroko zakrojonej akcji „Zarażamy radością”, czyli Gminnego Programu Powrotu do Normalności, Mszana 2021. Co to za program? Jak wyjaśniają w Urzędzie Gminy Mszana, blisko półtoraroczny lockdown każdemu mniej lub bardziej, dał się we znaki.

Ucierpiały dzieci i młodzież, przykuci do komputerów na czas nauki zdalnej, seniorzy zamknęli się z konieczności w czterech ścianach domów, nasza psychika musi się nadal zmagać z wieloma obawami, a ciału przybyło kilogramów. Czas to zmienić i powoli, krok za krokiem, próbować, na ile sytuacja pozwoli, odzyskać dawny optymizm, aktywność i radość – argumentują urzędnicy.

Program Powrotu do Normalności „Zarażamy radością”, z którym gmina Mszana ruszyła od 1 czerwca, to ponad 50 propozycji dla mieszkańców.

Bezpłatne zajęcia m.in. fitness, aerobik i zumba. Porady medyczne podczas imprez plenerowych. Kryta pływalnia za złotówkę. Darmowe porady psychologiczne dla dzieci i dorosłych. Dodatkowe atrakcje dla seniorów. Kilkanaście imprez kulturalnych i sportowych na świeżym powietrzu – czytamy na stronie internetowej UG w Mszanie.

Działania i wydarzenia zostały pogrupowane w czterech obszarach: ODDYCHAMY PEŁNĄ PIERSIĄ, czyli ruch i zabawa najlepszą rekonwalescencją; MUZYKA DLA MŁODZIKA I STARZIKA – Dobre granie w plenerze; NIE MAM DOŁA, POMAGA MI SZKOŁA – Oferta wsparcia psychologicznego i społecznego w placówkach oświatowych; WAKACJE OD WIRUSA – Zostaw komputer, przyjdź do nas.(art)

  • Numer: 23 (1072)
  • Data wydania: 08.06.21
Czytaj e-gazetę