Wygrana na koniec rundy

10.11.2020 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – I liga kobiet

W ostatniej kolejce rundy jesiennej drużyna SWD Wodzisław Śląski wygrała z UKS-em Staszkówka Jelna 3:2.

Przyjezdne na prowadzenie wyszyły w 17. minucie spotkania. Bramkarkę z Wodzisławia Śląskiego pokonała Aleksandra Cygan. Podopieczne Wojciecha Glenca wyrównały siedem minut później, a na listę strzelczyń wpisała się Wiktoria Błatoń. W pierwszej części spotkania bramkarkę rywalek dwukrotnie pokonała Aneta Szymanowska i wodzisławianki na przerwę schodziły prowadząc 3:1. Po zmianie stron UKS Staszkówka Jelna szybko zdobył kontaktową bramkę. Kinga Seweryn piłkę z siatki wyciągała w 47. minucie gry. Mimo prób z obu stron więcej bramek w tym meczu nie padło i SWD Wodzisław Śląski wygrał piąty mecz w tym sezonie.

Jesień wodzisławianki zakończyły na 7 miejscu w tabeli pierwszoligowych rozgrywek. W jedenastu meczach zespół prowadzony przez Wojciecha Glenca zdobył 17 punktów, strzelając przy tym 21 goli.OlaN

• Numer: 45 (1042)
  • Data wydania: 10.11.20